Qualification Round

1. Round

Karue Sell (BRA) (1) - Paul Barretto (USA) 7:5, 6:3

Alec Adamson (USA) - Caleb Chakravarthi (USA) 6:4 7:6(7:0)

Eduarda Nava (USA) - Mark Stewart Meyer (USA) 7:6(7:3), 6:1

Keegan Smith (USA) (11) - Jaime Barajas (USA) 6:2, 6:0

Patrick Kypson (USA) (2) - Billy Rowe (USA) 6:3, 7:5

Tristam Boyer (USA) - Laurens Verboven (BEL) 6:4, 6:4

Bebit Zhukayev (KAZ) - Arturo Schmidt (SUI) 6:3, 7:5

Govind Nanda (USA)(16) - Stefan Menichella (USA)

Martin Redlick (USA)(3) - Alexander Wolfschmidt (GER) 6:2, 6:3

Kento Perera (USA) - Ace Alexander Christoffer Neumann (CAN) 6:0, 6:0

Bjorn Hoffmann (USA) - Amilcar Ibarra Barreda (MEX) 6:3 6:1

Isaiah Strode (USA) (10) - Rajko Mladenovic (SRB) 6:3, 6:2

Or Ram-Harel (ISR) (4) - Brian Berdusco (USA) 6:4, 4:6, 6:3

Gage Brymer (USA) - Stefan Dostanic (USA) 6:1, 6:3

Nathan Ponwit (USA) - Andy Sun (CAN) 6:1, 6:0

Brandon Lam (USA) - Andre Goransson (SWE) (14) 6:2 7:6 (7:5)

Collin Altamirano (USA) (5) - Mateusz Smolicki (POL)

Alessandro-Damiano Ventre (BRA) - Gabriel Sanchez (MEX) 6:2, 7:5

Daniel Cukierman (ISR) - Keivon Tabrizi (SUI) 6:3, 6:3

Jake Douglas (USA) - Tyler Lu (USA)(9) 6:0, 6:1

Sam Riffice (USA) (6)  Perry Gregg (USA)

Sathi Reddy Chirala (IND) - Sebastian Zapata (CAN) 6;0, 1:6, 6:3

Zac Brodney (USA) - Tanner K. Smith (USA) 7:6(7:5), 6:3

Filip Bergevi (SWE)(13) - Kelly Dickson (USA) 6:1, 6:1

Florian Lakat (FRA)(7) - Jack Jaede (AUS) 7:5, 7:5

Matheus Ferreira Leite (BRA) - George Goldhoff (USA) 6:4, 6:3

Jake Devine (USA) - Ryan Seggerman (USA) 6:4, 6:3

Gianni Ross (USA)(12) - Austin Rapp (USA) 6:4, 7:6(9:7)

Logan Smith (USA)(8) - Alexander Cozbinov (MDA) 6:1, 7:5

Reese Stalder (USA) - Grega Teraz (SLO) 7:6(7:5), 6:1

Alexander Lebedev (USA) - Jake Sands (USA) 6:2, 6:4

Mousheg Hofhannisyan (USA)(15) - Bryce Pereira (USA) 6:3, 6:1

 

2. Round


Keegan Smith (USA)(11) - Eduardo Nava (USA) 6:3 7:6(7:3)

Patrick Kypson (USA)(2) - Tristan Boyer (USA) 6:3,6:1

Govind Nanda (USA)(16) - Beibit Zhukayev (KAZ) 6:0, 6:1

Isaiah Strode (USA)(10) - Bjorn Hoffmann (USA) 6:2, 4:2 Retired

Gage Brymer (USA) - Or Ram-Harel (ISR)(4) 6:2, 6:3

Nathan Ponwith (USA) - Brandon Lam (USA) 6:2, 7:6(7:2)

Collin Altamirano (USA) - Alessandro-Damiano Ventre (BRA) 5:7, 7:6(7:2), 7:5

Daniel Cukierman (ISR) - Jake Douglas (USA) 6:2, 6:2

Sam Riffice (USA) - Sathi Reddy Chirala (IND) 6:0, 3:0 Retired

Gage Brymer (USA) - Or Ram-Harel (ISR)(4) 6:2, 6:3

Nathan Ponwith (USA) - Brandon Lam (USA) 6:2 7:6(7:2)

Collin Altamirano (USA)(5) - Alessandro-Damiano Ventre (BRA)

Daniel Cukierman (ISR) - Jake Douglas (USA) 6:2, 6:2

Sam Riffice (USA)(6) - Sathi Reddy Chirala (IND) 6:0,3:0 Retired

Filip Bergevi (SWE)(13) - Zac Brodney (USA) 6:2, 6:2

Florian Lakat (FRA)(7) - Matheus Ferraeira Leiter (BRA) 6:1, 6:1

Gianni Ross (USA)(12) - Jake Devine (USA) 6:4, 6:4

Logan Smith (USA)(8) - Reese Stadler (USA) 6:1, 6:2

Alexander Levedev (USA) - Mousheg Hovhannisyan (USA)(15) 2:6, 6:0, 4:1 Retired

3. Round


Karue Sell (BRA)(1) - Keegan Smith (USA)(11) 6:4, 7:6(9:7)

Patrick Kypson (USA)(2) - Govind Nanda (USA)(16) 6:2, 3:6, 7:5

Martin Redlicki (USA)(3) - Isaiah Strode (USA)(10) 6:7(7:5), 6:3, 6:4

Gage Brymer (USA) - Nathan Ponwith (USA) 6:4, 6:4

Daniel Cukierman (ISR) - Collin Altamirano (USA)(5) 6:4, 2:6, 6:3

Sam Riffice (USA)(6) - Filip Bergevi (SWE)(13) 7:5, 7:5

Florian Lakat (FRA)(7) - Gianni Ross (USA)(12) 6:4, 6:4

Alexander Lebedev (USA) - Logan Smith (USA)(8) 6:1, 6:1

Main Tournament

1. Round

Alexander Sarkissian (USA)(1) - JC Aragone (USA) 3:6, 7:5, 6:1

Martin Redlicki (USA) - Patrick Kypson (USA) 6:2, 6:4

Guillermo Olaso (ESP) - Brandon Nakashima (USA) 6:2, 7:6(7:4)

Christopher Eubanks (USA)(5) - Sam Riffice (USA) 5:7, 6:3, 7:5

Florian Lakat (FRA) - Ante Pavic (CRO)(3) 6:3, 6:2

Evan Song (USA) - Ronnie Schneider (USA) 6:2, 6:3

Luke Bambridge (GBR) - Tomas Papik (CZE) 6:3, 6:3

Kaichi Uchida (JPN)(6) - Henry Craig (USA) 6:3, 6:2

Karue Sell (BRA) - Dzmitry Zhyrmont (BLR)(8) 6:3, 7:5

Ulises Blanch (USA) - Gage Brymer (USA) 6:2, 7:5

Alex Rybakov (USA) - Alexios Halebian (USA) 6:4, 6:3

Emilio Gomez (ECU) - Christian Grain (CHI)(4) 7:5, 6:4

Jan Satral (CZE)(7) - Deiton Baughman (USA) 2:6, 6:0, 7:5

Roberto Marcora (ITA) - Jared Hiltzik (USA) 6:2, 3:6, 6:4

Alexander Levedev (USA) - Brandon Holt (USA) 6:3, 6:2

Gianni Ross (USA) - Daniel Cukierman (ISR) 7:6(7:3), 6:1

2. Round

Alexander Sarkissian (USA)(1) - Martin Redlicki (USA) 6:1, 6:3

Christopher Eubanks (USA)(5) - Guillermo Olaso (ESP) 6:1, 6:3

Florian Lakat (FRA) - Evan Song (USA) 7:6(7:4), 7:6(7:2)

Kaichi Uchida (JPN)(6) - Luke Bambridge (GBR) 6:2,6:2

Karue Sell (BRA) - Ulises Blanch (USA) 7:6(8:6), 6:3

Alex Rybakov (USA) - Emilio Gomez (ECU) 5:7, 6:4, 7:5

Jan Satral (CZE)(7) - Roberto Marcora (ITA) 7:5, 7:6(7:5)

Alexander Lebedev (USA) - Gianni Ross (USA) 6:1, 6:1

Quarterfinal

Christopher Eubank (USA)(5) - Alexander Sarkissian (USA)(1) 6:7(4:7), 7:5, 6:3

Kaichi Uchida (JPN)(6) - Florian Lakat (FIN) 7:6(7:5), 6:0

Karue Sell (BRA) - Alex Rybakov (USA) 6:4, 6:3

Jan Satral (CZE)(7) - Alexander Lebedev (USA) 6:3, 6:1

Semifinal

Christopher Eubank (USA)(5) - Kaichi Uchida (JPN)(6) 7:6(7:2), 3:6, 7:5

Karue Sell (BRA) - Jan Satral (CZE)(7) 6:4, 6:4

Final

Karue Sell (BRA) - Christopher Eubanks (USA)(5) 6:7(5:7), 6:2, 6:2