Qualification Round

Round 1

Harry Bourchier (AUS)(1) bye

Jaimee Floyd Angele (FRA) - David Barclay (AUS) 7:5, 4:6, 7:5

Steven De Ward (AUS) - Chancahi Sookton-Eng (AUS) 6:7(5:7), 6:4, 7:5

James Frawley (AUS)(7) bye

Nathan Pasha (USA)(2) bye

Rinky Hijikata (AUS) - Jesse Delaney (AUS) 6:2, 6:3

Brian Tran (AUS) - Jason Taylor (AUS) 3:6, 6:3, 6:2

Jake Delaney (AUS)(6) bye

Thomas Fancutt (AUS)(3) bye

Scott Puodziunas (AUS) - Lawrence Bataljin (AUS) 6:3, 6:4

Matthew Romios (AUS) - Alexander Babanine (AUS) 6:4, 3:6, 6:3

Jarryd Chaplin (AUS) - Dane Propoggia (AUS)(8) Walkover

Jeremy Beale (AUS)(4) bye

Tomislav Edward Papac (AUS) - Matthew Dellavedova (AUS) 2:6, 7:6(7:4), 6:4

Bernard Bruno Nkomba (AUS) - Jamieson Nathan (AUS) 6:2, 7:5

Sebastian Korda (USA)(5) bye

Round 2

Harry Bourchier (AUS)(1) -Jaimee Floyd Angele (FRA) 6:1, 3:1 Retired

Steven De Waard (AUS) - James Frawley (AUS)(7) 6:4, 6:3

Nathan Pasha (USA)(2) - Rinky Hijikata (AUS) 5:7, 6:1, 6:4

Brian Tran (AUS)  - Jake Delaney (AUS)(6) 7:6(8:6), 1:6, 6:4

Thomas Fancutt (AUS)(3) - Scott Puodziunas (AUS) 6:4, 6:4

Matthew Romios (AUS) - Jarryd Chaplin (AUS) 6:1, 6:2

Jeremy Beale (AUS)(4) - Tomislav Edward Papac (AUS) 6:2, 6:3

Sebastian Korda (USA)(5) - Benard Bruno Nkomba (AUS) 6:0, 6:2

Round 3

Harry Bourcher (AUS)(1) - Steven de Waard (AUS) 3:6, 6:4,7:6(7:4)

Nathan Pasha (USA)(2) - Brian Tran (AUS) 6:3, 6:4

Thomas Fancutt (AUS)(3) - Matthew Romios (AUS) 6:4, 6:4

Jeremy Beale (AUS)(4) - Sebastian Korda (USA)(5) 6:3, 7:6(7:2)

Main Round

Round 1

Hugo Grenier (FRA) - Dudi Sela (ISR)(1) 7:6(8:6), 6:1

Andrew Harris (AUS) - Gavin Van Peperzeel (AUS) 6:2, 6:1

Zhe Li (CHN) - Harry Bourchier (AUS) 6:2, 6:4

Marton Fucsovics (HUN)(6)  Malek Jaziri (TUN) 6:2, 5:1 Retired

Jeremy Beale (AUS) - Mikhail Kukushkin (KAZ)(4) 7:6(7:2) Retired

Elliot Benchetrit (FRA) - Nicolas Kicker (ARG) 6:4, 7:5

Nicolas Jarry (CHI) - Corentin Moutet (FRA) 7:6(7:4), 6:3

Maxime Janvier (FRA) - Laslo Djere (SRB)(8) 3:6, 7:5, 6:2

Andreas Seppi (ITA)(7) - Maximilian Marterer (GER) 3:6, 6:3,7:6(9:7)

Nathan Pasha (USA) - Thomas Fancutt (AUS) 6:4, 2:6, 7:6(7:2)

Geoffrey Blancaneaux (FRA) - Alexander Crnokrak (AUS) 6:1, 6:2

Guillermo Garcia-Lopez (ESP)(3) - Sekou Bangoura (USA) 6:3, 6:4

Victor Estrella Burgos (DOM)(5) - Luke Saville (AUS) 6:3, 6:3

Tim Puetz (GER) - Soonwoo Kwon (KOR) 5:7, 7:6(7:1), 6:4

Benjamin Mitchell (AUS) - Dane Propoffia (AUS) 3:6, 6:3, 6:1

Florian Mayer (GER)(2) -Yosuke Watanuki (JPN) 5:7, 6:1, 6:4

Round 2

Hugo Grenier (FRA) - Andrew Harris (AUS) 7:5, 3:6, 7:6(7:3)

Marton Fucsovics (HUN)(6) - Zhe Li (CHN) 6:1, 6:2

Elliot Benchetrit (FRA) - Jeremy Beale (AUS) 5:7, 6:3, 6:4

Maxime Janvier (FRA) -Nicolas Jarry (CHI) 6:2, 2:6, 7:6(7:5)

Andreas Seppi (ITA)(7) - Nathan Pasha (USA) 6:2, 6:4

Guillermo Garcia-Lopez (ESP)(3) - Geoffrey Blancaneaux (FRA) 7:5, 6:4

Victor Estrella Burgos (DOM)(5) - Tim Puetz (GER) Walkover

Florian Mayer (GER)(2) - Benjamin Mitchell (AUS) 6:4, 7:6(8:6)

Quarterfinal

Marton Fucsovics (HUN)(6) - Hugo Grenier (FRA) 6:4, 6:4

Maxime Janvier (FRA) - Elliot Benchetrit (FRA) 6:4, 6:2

Andreas Seppi (ITA)(7) - Guillermo Garcia-Lopez (ESP)(3) 6:3, 6:4

Victor Estrella Burgos (DOM)(5) - Florian Mayer (GER)(2) 7:6(7:4), 0:6, 6:3

Semifinal

Marton Fucsovics (HUN)(6) - Maxime Janvier (FRA) 6:3, 4:6, 6:2

Andreas Seppi (ITA)(7) - Victor Estrella Burgos (DOM)(5) 6:2, 6:2

Final

Andreas Seppi (ITA)(7) - Marton Fucsovics (HUN)(6)