Qualification Round

Round 1

Sidharth Rawat (IND)(1) bye

Wei-De Lin (TPE) - Werapath Sirijariyaporn (THA) 6:1 Retired

Kenneth Raisma (EST) - Natthasith Kunsuwan (THA) 6:0, 6:3

Timur Khabibulin (KAZ)(8) bye

Rudolf Molleker (GER)(2) bye

Ivan Sabanov (CRO) bye

David O'Hare (IRL) bye

Emil Ruusuvuori (FIN)(5) bye

Fredrik Nielsen (DEN)(3) bye

Matej Sabanov (CRO) - Hsien-Yin Peng (TPE) 6:0, 6:3

Mao-Xing Gong (CHN) - Worovin Kumthonkittikul (THA) 4:6, 6:3, 6:1

Lukas Ollert (GER)(7) bye

Daniiar Duldaev (KGZ)(4) bye

Chaeechan Tanasugarn (THA) -Tanakorn Srirat (THA) 6:0, 6:2

Cheng-Peng Hsieh (TPE) - Akanit Pumjit (THA) 6:2, 6:2

Yuya Kibi (JPN)(6) bye

Round 2

Sidharth Rawat (IND)(1) - Wei-De Lin (TPE) 4:6, 6:1, 7:6(8:6)

Timur Khabibulin (KAZ)(8) - Kenneth Raisma (EST) 6:1, 6:4

Rudolf Molleker (GER)(2) - Ivan Sabanov (CRO) 6:3, 6:2

Emil Ruusuvuori (FIN)(5) - David O'Hare (IRL) 6:2, 6:4

Frederik Nielsen (DEN)(3) - Matej Sabanov (CRO) 5:7, 6:4, 6:4

Lukas Ollert (GER)(7) - Mao-Xin Gong (CHN) 6:3, 6:1

Daniiar Duldaev (KGZ)(4) - Chaleechan Tanasugarn (THA) 6:4, 6:2

Yuya Kibi (JPN)(6) - Cheng-Peng Hsieh (TPE) 3:6, 7:6(10:8) 2:0 Retired

Round 3

Sidharth Rawat (IND)(1) - Timur Khabibulin (KAZ)(8) 2:6, 7:6(7:5), 4:4 Retired

Emil Ruusuvuori (FIN)(5) - Rudolf Molleker (GER)(2) 6:3, 0:6, 6:4

Frederik Nielsen (DEN)(3) - Lukas Ollert (GER)(7) 5:7, 7:5, 6:4

Yuya Kibi (JPN)(6) - Daniiar Duldaev (KGZ)(4) 6:2, 6:2

Main Round

Round 1

Marcel Granollers (ESP)(1) - Pol Wattanakul (THA) 6:2, 6:0

Flavio Cipolla (ITA) - Benjamin Lock (ZIM) 6:4, 6:2

Emil Ruusuvuori (FIN) - Yannick Mertens (BEL) 6:4, 3:6, 7:5

Yusuke Takahashi (JPN)(7) - Sasi Kumar Mukund (IND) 6:2, 5:7, 6:0

Frederik Nielsen (DEN) - Tsung-Hua Yang (TPE)(4) 6:4, 6:3

Evgeny Karlovskiy (RUS)- Dominik Koepfer (GER) 6:2, 7:5

Marsel Ilhan (TUR) - Kento Takeuchi (JPN) 6:1, 6:2

Bernabe Zapata Miralles (ESP) - Ivan Nedelko (RUS)(5) 5:7, 6:2, 7:5

Mats Moraing (GER)(6)  Yuya Kibi (JPN) 6:2,6:2

Pruchya Isaro (THA) - Thnapet Chanta (THA) 6:0, 6:2

Gerard Granollers-Pujol (ESP) - Steven Diez (CAN) 7:6(8:6), 6:4

Pedro Martinez (ESP)(3) - Guillermo Olaso (ESP) 6:4, 6:4

Matteo Viola (ITA)(8) - Nino Serdarusic (CRO) 6:3, 6:2

Wishaya Trongcharoenchaikul (THA) - Sidharth Rawat (IND) 7:6(7:3), 6:3

Alessandro Bega (ITA) - Congsup Congcar (THA) 7:5, 6:4

Enrique Lopez-Perez (ESP)(2) - Ti Chen (TPE) 6:2, 6:3

2. Round

Marcel Granollers (ESP)(1) - Flavio Cipolla (ITA) 6:3, 6:1

Yusuke Takahashi (JPN)(7) - Emil Ruusuvuori (FIN) 3:6, 6:3, 6:3

Evgeny Karlovskiy (RUS) - Frederik Nielsen (DEN) 6:4, 6:2

Bernabe Zapata Miralles (ESP) - Marsel Ilhan (TUR) 6:3, 6:3

Mats Moraing (GER)(6) - Pruchya Isaro (THA) 6:2, 6:3

Pedro Martinez (ESP)(3) - Gerard Granollers-Pujol (ESP) 3:6, 6:4, 7:5

Matteo Viola (ITA)(8) -Wishaya Trongcharoenchaikul (THA) 6:4, 7:6(8:6)

Enrique Lopez-Perez (ESP)(2) - Alessandro Bega (ITA) 6:3, 6:4

Quarterfinal

Marcel Granollers (ESP)(1) - Yusuke Takahashi (JPN)(7) 6:4, 6:1

Bernabe Zapata Miralles (ESP) - Evgeny Karlovskiy (RUS) 6:3, 6:2

Mats Moraing (GER)(6) - Pedro Martinez (ESP)(3) 6:0, 7:5

Enrique Lopez-Perez (ESP)(2) - Matteo Viola (ITA)(8) 7:5, 7:6(7:4)

Semifinal

Marcel Granoller (ESP)(1) - Bernabe Zapata Miralles (ESP) 6:3, 6:0

Enrique Lopez-Perez (ESP)(2) - Mats Moraing (GER)(6) 6:7(3:7), 6:1, 7:6(8:6)

Final

Marcel Granollers (ESP)(1) - Enrique Lopez-Perez (ESP)(2) 4:6, 6:2, 6:0